Нижник Т.А..jpgТарас Андрійович Нижник 

Уродженець нашого села – льотчик з багаторічним стажем, має звання полковника і багато нагород, в тому числі бойових. Але  в листопаді 2010 року всіх сколихнула інформація:

«В Карачі розбився вантажний літак ІЛ -76. Всі, хто знаходився в літаку, загинули. В екіпажі був один громадянин Росії і семеро українців.

Літак направлявся із Карачі в Судан з вантажем гуманітарної допомоги.

На його борту було 40 тон палаток.

Машина відірвалась від бетонної смуги і через дві хвилини врізалася в землю. Командир екіпажу Нижник Тарас Андрійович.»

Закінчив школу у 1970 році. Після закінчення Балашовського вищого військового авіаційного училища пілотів в 1977 року служив у Криворізькій військово-транспортній дивізії.

Одружився. Виростив трьох дітей. Уже підростають внуки.

З 1979 по 1989 рік літав в Афганістані на АН – 12, ІЛ – 76. (Чорний тюльпан) Мав звання полковника. Посади: ІІ пілот, командир літака,командир ескадрильї, командир полку. Нагороджений Орденом Червоної Зірки, має звання Герой Афганістану, багато бойових медалей.

В останній час був командиром екіпажу транспортного літака Іл-76. Побував майже в усіх країнах світу

Командир Тарас Нижник і його колеги Олександр Шпунт, Владимир Малий,  Евгеній Солоденко всі служили в 363-му військово-технічному авіаполку, який базувався в Кривому Розі. В ніч на 28 листопада 2010 року літак ИЛ-76 до пункту призначення не прибув…

Представники місцевої влади відмітили, що пілот намагався відвести падаючий літак  подалі від житлових кварталів.

23 квітня 2011 року в ефірі телеканалу "Новий" було показано вручення щорічної національної премії  "Гордість країни-2010". Вперше за всю історію проекту в номінації  «Видатні приклади відваги» її вручили посмертно. Лауреати – український екіпаж літака, що розбився в Карачі